چطوری غذاهایی که خوردیمو اضافه کنیم؟

چطوری غذاهایی که خوردیمو اضافه کنیم؟

سلام با همگی.

به ما گزارش رسید چند نفر از کاربران در فرایند افزودن غذاهای خورده شده و فعالیت های انجام داده شده دچار مشکل هستند. امروز میخوایم یک بار فرایند کار با بشقاب رو مرور کنیم.

خب در اولین صفحه برنامه نمودار اصلی برنامه رو مشاهده میکنیم. در این نمودار میزان مجاز کالری روزانه نمایش داده میشه و هر چقدر غذا بخورید این نمودار دایره ای تکمیل تر میشه. به این معنی که میزان کالری مجاز شما با مصرف غذا کمتر و کمتر میشه. در طرف مقابل هر چه فعالیت کنید و انرژی مصرف کنید دوباره این انرژی به میزان انرژی مجاز شما افزوده میشه. جهت واضح تر شدن مطلب یک معادله ساده ریاضی در زیر نمودار این مسئله رو به شما نشون میده. برای اونهایی که میخوان رژیم لاغری داشته باشن این نمودار با رنگ ابی پر میشه وقتی بیش از میزان مجاز انرژی دریافت کنند رنگ نمودار قرمز میشه. برای افرادی که برنامه افزایش وزن دارند رنگ نمودار سبزه.

حالا برای اضافه کردن غذای مصرف شده در هر روز به صورت زیر عمل میکنیم. بعد از لس دکمه «+» و لمس غذا به صفحه لیست غذاها هدایت میشین. توی لیست غذاها سه صفحه وجود داره.

  1. صفحه غذهای اخیر : هر چقدر غذاهای بیشتری رو استفاده کنید تو این لیست بالاتر میان و دفعات بعدی راحت و سریع جلو چشمان شما خواهند بود
  2. صفحه حروف الفبا : اینجا غذاها بر اساس حروف الفبا مرتب شدند.
  3. غذاهای من : اینجا غذاهایی که خاص خودتون هستند و شما برای استفاده های بعدی تعریف کردید وجود خواهند داشت. (دقت کنید شما در این صفحه یک بار غذایی که میخواید رو تعریف میکنید تا بعدا ازش استفاده کنید.)

تو صفحات حروف الفبا و غذاهای اخیر اگر غذایی که وجود داره توسط شما تعریف شده باشه یک آیکون آدمک کنارش میفته تا نشون بده این همون غذای تعریف شده شماست. (تصویر 2 رو ببیند). حالا کافیه هر غذایی که میخواید رو لمس کنید تا صفحه افزودن غذا به هر وعده باز بشه. تو این صفحه شما چهار وعده مشاهده میکنید. (صبحانه، نهار، شام، میان وعده). هر کدوم این وعده ها رو خواستید لمس کنید تا انتخاب بشه. وقتی وعده به درستی انتخاب بشه رنگی خواهد شد. قسمت بعدی در زیر تصاویر وعده ها انتخاب گرهایی وجود داره. کافیه انگشت خودتون رو روی اعداد پررنگ تر بزارید و به بالا یا پایین سر بدید تا مقادیر تغییر کنند. مثلا یک کف دست نان بربری برای صبحانه میل کردید. در باالای وعده ها هم میزان کالری اون مقدار غذا نمایش داده میشه. در نهایت دکمه تیک رو لمس کنید.

با لمس این دکمه پیامی مبنی بر افزوده شدن غذا به وعده مورد خواهید دید. حالا اگر به بازگشت رو بزنید، در صفحه اصلی میبینید وضعیت نمودار تغییر خواهد کرد و با لمس نمودار وسط صفحه اصلی به صفحه تقویم روزانه برید باید غذای مورد نظر در وعده شما اضافه شده باشه. در این قیمت هم راحت میتونید دوباره غذای مورد نظر رو حذف کنید و کلیه غذاها و فعالیت های وارد شده در یک روز رو مشاهده بفرمایید.

از اینکه با این آموزش همراه ما بودید متشکریم. هدف تیم بشقاب بهتر و بهتر کردن روز به روز بشقاب و تجربه کاربری شماست. همواره منتظر و مشتاق انتقادات و پیشنهادات شما هستیم. میتونید از خبش ارتباط با ما اپلیکیشن پیامتون رو به ما برسونید. دوستون داریم.